Με λαμπρότητα εορτάστηκαν τα Άγια Θεοφάνεια, στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό των Ταξιαρχών στις Σέρρες.
Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας ακολούθησε ο Καθαγιασμός των Υδάτων στη λίμνη κοιλάδας Σερρών.
Τολμηροί νέοι έπεσαν στα κρύα νερά της τεχνητής λίμνης στην Κοιλάδα των Σερρών. Ο Καθαγιασμός των Υδάτων τελέστηκε από τον Μητροπολίτη Σερρών & Νιγρίτης κ.κ. Θεολόγο με τη συμμετοχή πλήθους ευσεβών πιστών.