![](https://infonews24.gr/wp-content/uploads/2020/04/kleista-sxoleia.jpg)
Την αναστολή λειτουργίας του Παιδικού Σταθμού Χρυσοχωράφων του πρώην Ν.Π.Δ.Δ. «ΦΟ.Π.Η.» Δήμου Ηράκλειας, καθώς και του Νηπιαγωγείου Χρυσοχωράφων, αύριο, Τρίτη 13 Φεβρουαρίου, αποφάσισε η Αντιδήμαρχος Παιδείας- Αθλητισμού- Πολιτισμού & Νέας Γενιάς Αναστασία Χαλκίδου.
Όπως αναφέρονται στις αποφάσεις, η αναστολή των δύο σχολικών μονάδων κρίθηκε επιβεβλημένη, λόγω προβλημάτων θέρμανσης και συγκεκριμένα λόγω βλάβης του λέβητα.