![](https://infonews24.gr/wp-content/uploads/2024/02/asthenoforo-epithesi6224-min.jpg)
Άμεση ήταν η αντίδραση της Διοικήτριας της Δομής Σερρών Δήμητρας Παναγιωτάκη, για την αποκατάσταση των ζημιών που προκλήθηκαν σε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, κατά τη διάρκεια των επεισοδίων που σημειώθηκαν στη δομή, τη Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου (Διαβάστε το σχετικό ρεπορτάζ του Infonews24 ΕΔΩ).
Όπως ανακοίνωσε σήμερα το Σωματείο Εργαζομένων του ΕΚΑΒ Σερρών, η κ. Παναγιωτάκη ανέλαβε την αποκατάσταση της ζημίας στο ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
Συγκεκριμένα, στην ανάρτηση του Σωματείου αναφέρονται τα εξής:
«Με αφορμή το ατυχές περιστατικό που συνέβη πριν λίγες ημέρες η Διοικητρια της Δομής ενήργησε άμεσα και ανέλαβε την αποκατάσταση της ζημιάς στην κινητή μας μονάδα!
Δεν περιμέναμε κάτι λιγότερο από την Κα Παναγιωτακη η οποία πολλές φορές έχει μεταφέρει ασθενείς στο Νοσοκομείο με το δικό της αυτοκίνητο για να μην απασχολεί τα ελάχιστα Ασθενοφόρα της Βάρδιας!».