Καθυστερούν οι Σερραίοι οδηγοί να κάνουν σέρβις και σωστή συντήρηση των αυτοκινήτων τους, είτε από αμέλεια, είτε εξαιτίας της οικονομικής κρίσης. Μιλώντας, στο Infonews24, ο πρόεδρος των επισκευαστών οχημάτων Νομού Σερρών Δημήτρης Κοντάς, αναφέρθηκε στο θέμα λέγοντας ότι «τα προβλήματα με τα οχήματα που φτάνουν στα συνεργεία είναι πολύ προχωρημένα και σ’ αυτό ευθύνεται η καθυστέρηση της συντήρησης».
«Η πρόληψη σώζει σε όλα τα θέματα. Το αυτοκίνητο όταν έρχεται σε τακτά χρονικά διαστήματα στο συνεργείο, μπορεί ο τεχνίτης να προλάβει βλάβες και δύσκολες καταστάσεις για τον οδηγό συνολικά» αναφέρει ο κ. Κοντός.
Ο πρόεδρος των επισκευαστών οχημάτων Νομού Σερρών καλεί τους οδηγούς να ελέγχουν τα οχήματά τους σε νόμιμα συνεργεία για το καλό των ίδιων και των οχημάτων τους.