Για τη νέα Κοινή Αγροτική Πολιτική (ΚΑΠ) είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν χθες οι αγρότες, κατά τη διάρκεια της ενημερωτικής συνάντησης, που πραγματοποιήθηκε στο Ροδολίβος.
Τη συνάντηση διοργάνωσαν από κοινού ο Α.Σ. Ένωση Αγροτών Σερρών και ο Αγροτικός Συνεταιρισμός Ροδολίβους, ενώ αρκετοί ήταν οι αγρότες που έσπευσαν να ενημερωθούν για νέα ΚΑΠ.
Ομιλητής ήταν ο γνωστός γεωπόνος Αθανάσιος Μπαντής.
Δείτε το βίντεο που παραχωρήθηκε στο Infonews24 από τη σελίδα «ΕΥΤΟΠΙΑ Ροδολίβους .. βιότοπος μνήμης – εικόνων – χρωμάτων-ιδεών»: