Από τη Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης και Αποχέτευσης Σερρών (ΔΕΥΑΣ) ανακοινώνεται ότι λόγω βλάβης στο πρωτεύον δίκτυο ύδρευσης στην οδό Σαλαμίνος με Λευκάδος αύριο Τετάρτη 19-07-2023 και στις ώρες από 8:00 έως 13:30, θα σημειωθεί διακοπή υδροδότησης στην περιοχή που περικλείεται από τις οδούς Δογάνης, Πιττακού, Περιφερειακής οδού, Μεραρχίας, Ολυμπίου, Φλέμινγκ, Βύρωνος καθώς επίσης και στο δρόμο Σερρών – Νιγρίτης έως το 3ο χλμ, και από το Αθλητικό πάρκο Ομόνοιας έως τον Βιολογικό Σταθμό Λυμάτων.
Η υδροδότηση θ’ αποκατασταθεί σταδιακά μετά το πέρας των εργασιών.